Öğrenci Araştırması & Çocuğunuzun Kontrolü

Şirketimiz son teknoloji ekipman ve profesyonel branşlı ekipler tarafından hizmet vermektedir.

Günümüzde sürekli olarak gelişme gösteren teknolojik imkanların etkisini en çok iletişim alanında yarattığı değişikliklerle fark edebiliyoruz. İletişim demişken internet konusuna girmemek olmaz. Özellikle gençlerin büyük çoğunluğunun iletişim için internetin nimetlerinden faydalandıkları yönünde bir tespitte bulunduğumuzu söyleyebiliriz. Bazen bakıyorsunuz daha ilköğretime yeni adım atmış olan öğrenciler bilgisayar ve interneti beklenenden daha iyi kullanabiliyorlar. Özellikle cep telefonlarının akıllı modelleri ile her ortamdan internete rahatça bağlanma imkanı, sosyal ağların iletişim amacıyla kullanılma oranlarının çok yüksek olmasına neden olmakta. Örneğin ülke olarak sosyal ağları kullanmada dünyada ilk 5 içindeyiz. Aslında bu durum kötü değil ama interneti sadece sosyal ağlarda sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurabilmek amacıyla kullanılması pek de hoş değil. Bu durumdan biraz olsa da rahatsızlık duymalısınız. Rahatsızlık duymalısınız ki çocuğunuzun kimlerle ne amaçlı sohbetlere girdiği, internette iken ne gibi arkadaşlıklar kurduğunu takip etmeye çalışmalısınız. Özellikle ergenlik çağında olan ya da bu yaşlara yakın (genelde 14-15 yaş dolayları) çocuklara daha dikkatli davranmak gerekir.

Ancak bu durumda karşılaşmanız muhtemel bazı sıkıntılar var. Çocuğu denetim altında tutayım derken aşırı derecede koruma iç güdüsüyle hareket edebilir yada “yeter ki sokaklardan, kötü arkadaşlardan uzaklaşsın “ deyip, yine aşırı derecede evladınızı boşlayabilirsiniz. Her iki durum da çok tehlikelidir, istenmeyecek sorunlara yol açabilirsiniz. Bu kadar olumsuz bir tablo ile karşılaşmamak için ne yapabileceğinize gelelim. Yapacağınız en doğru iş bu konularda uzman firmamızdan destek almak olacaktır. Uzman kadromuz çocuğunuzun gün boyunca neler yaptığını, internet ortamında veya dışarıda iken ne gibi arkadaşlıklar kurduğunu, sohbet ortamı deyip kötü alışkanlıklar edinip edinmediğini, okula gidiyorum diye evden çıkıp başka yerlere gidip gitmediğini rapor halinde düzenli olarak sizlere sunabilecek profesyonel kadrosu ile hizmetinize hazırdır.

Çocuklarınız yeğenleriniz ve torunlarınız okul çıkışı nereye gidiyor arkadaşları kimler sigara içiyor mu alkol alıyor mu hangi mekânlara gidiyor. Kimlerle arkadaşlık kuruyor arkadaşları ile neler yapıyor. Bu konuları konularında deneyimli uzman kadromuzla ve psikolog eşliğinde değerlendirip sonucu müşterilerimize rapor halinde sunuyoruz.